Tuning samochodu

Szybki i niezawodny samochód to marzenie nie jednego z nas. Często też każdy z nas ma indywidualne wymagania co do samochodu.

Z tego też powodu wielu producentów samochodów daje możliwość na przeprowadzenie dowolnych modyfikacji. Warto jednak wiedzieć od czego zacząć.

Na samym początku należy uwzględnić zasoby finansowe, które możemy przeznaczyć na tuning samochodu, a dopiero później zastanowić się nad tym co dokładnie chcemy modyfikować. Chociaż możliwości jest wiele, każda z modyfikacji jest ściśle określona w prawie i trzeba przeprowadzić je w taki sposób by były zgodne z wymogami prawnymi.

Tuning – co to właściwie jest?

Tuning to poprawa wyglądu lub możliwości samochodu. Auto można wyposażyć w nowe dodatki, których oryginalna wersja modelu pojazdu nie posiada. Każda z  tych zmian dodaje charakteru samochodowi i pozwala bardziej dopasować go do wymagań oraz gustu właściciela. Zanim sami zabierzemy się za przeprowadzenie modyfikacji, warto jest skonsultować się z fachowcem, a nawet zlecić zmiany jemu.

Profesjonalny tuning

Istnieje kilka podstawowych rodzajów tuningu, które przeprowadza się najczęściej. Tuning optyczny jest najbardziej popularną formą, a co więcej najtańszą. Zajmuje on bardzo niewiele czasu. Najczęściej obejmuje on zmianę felg, wymianę opon czy reflektorów, a także zmianę kolory kloszy. Wprowadzenie tych zmian pozwala na lepszą widoczność z dalszej odległości. Wymianie często podlega także układ wydechowy.

Innym rodzajem modyfikacji są modyfikacje mechaniczne. Do nich zalicza się wszelkie zmiany silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdów. Wszelkie modyfikacje silnikowe mają na celu zwiększenie mocy oraz momentu obrotowego samochodu. Takie zmiany prowadzą do zwiększenia przyspieszenia i szybszego osiągnięcia prędkości maksymalnej.

Najmniej popularną wersją tuningu jest chip tuning. Tuning tego rodzaju ma na celu modyfikację elektroniki w silniku. Tego rodzaju zmiany przeprowadza się w nowszych samochodach. Każdy z zamontowanych chipów odpowiedzialny jest za pracę silnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *