Sprzedaż samochodu – poradnik

Sprzedaż samochodu to nie jest prosta sprawa. Każdemu z nas zależy jednak na tym by dobrze przygotować samochód do sprzedaży.

Stan samochodu powinien być jak najlepszy, dlatego warto poświęcić trochę czasu, zanim zdecydujemy się na wystawienie samochodu do sprzedaży.

Na samym początku w oczy rzuca się nadwozie. Wiadomo, że z biegiem czasu traci ono swój połysk i zmienia barwę. Łatwo jest jednak naprawić matową powierzchnię. Jeśli samochód nie jest bardzo zniszczony to wystarczy na lakier położyć pastę lekkoscierną lub mleczko. Zanim jednak zdecydujemy się na polerowanie, samochód należy dokładnie umyć. Najlepiej sprawdzi się do tego woda i dobry szampon. Po tej czynności możemy zabrać się za większe zabrudzenia. Warto umyć je za pomocą gumowej wycieraczki. Zanim przystąpimy do polerowania lakier należy dobrze wytrzeć. Dopiero na tak przygotowane nadwozie można nałożyć pastę nabłyszczającą.

Kolejnym elementem, który przykuwa uwagę są czarne plastiki. Dlatego też warto poświęcić na nie chwilę i doprowadzić je do lepszego stanu. Jest to bardzo prosta czynność, a jednocześnie bardzo efektowna. W wielu sklepach motoryzacyjnych można kupić preparaty, które są wyprodukowane ba bazie silikonu oraz olejków natłuszczających. Można spotkać także specjalny spray. Zderza, listwę czy uszczelkę należy najpierw dokładnie umyć, a dopiero później spryskać cienką warstwą odpowiedniego preparatu.

Te dwa elementy są pierwszymi rzeczami, na które zwraca uwagę potencjalny nabywca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *