Renowacja lakieru

Błyszczący samochód to marzenie nie jednego kierowcy. Czasem podziwiamy błysk lakieru u innych osób i zastanawiamy co należy zrobić by nasz samochód też wyglądał tak dobrze.

Okazuje się, że jest to bardzo proste! Tym co wpływa na wygląd naszego samochodu to przede wszystkim wierzchnia powłoka, czyli lakier. Lśniący i wypolerowany jest tym co każdy kierowca chciałby osiągnąć. Dbanie o samochód sprowadza się do kilku prostych czynności.

Ciekawostką jest, że lakier samochodowy składa się z trzech warstw: podkładu, lakieru bazowego i lakieru bezbarwnego. Na rynku dostępnych jest wiele lakierów. Każda z wymienionych warstw ma swoje własne zadanie. Polerowanie samochodu to przede wszystkim ścieranie fragmentów lakieru bezbarwnego, które nie posiadają żadnych uszkodzeń, ani rys. Zanim więc zdecydujemy się na polerowanie, warto określić grubość naszego lakieru. Można zrobić to za pomocą miernika.

Polerowanie samochodu można wykonać samodzielnie. Ważne jest jednak żeby odpowiednio się do tego przygotować. Zanim jednak zdecydujemy się na polerowanie, warto określić grubość rys i typ uszkodzenia karoserii. Nie wszystkie uszkodzenia da się usunąć przez polerowanie.

Do polerowania potrzebnych jest kilka podstawowych przyborów. Przede wszystkim potrzebna jest polerka mechaniczna. Najczęściej spotykane są polerki rotacyjne oraz orbitalne. Różnią się one między sobą sposobem poruszania się. Polerki rotacyjne nadają się do usuwania głębszych rys. Kolejnym elementem jest gąbka polerska. Czasem nazywa się ją także padem. Nakłada się ją na polerkę za pomocą specjalnych gwintów lub rzepów. Można znaleźć różne rodzaje gąbek np. grubościenne lub lekkoscierne. Odpowiedni rodzaj wybieramy w zależności od twardości i grubości lakieru, który ma być poddany polerowaniu. Ważne są także wszelkiego rodzaju preparaty czyszczące. Najlepszy wyborem będzie odpowiednia pasta polerska.

Pierwszym etapem polerowania jest umycie i wysuszenie pojazdu. Następnie warto wykonać glinkowanie karoserii. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przejść do samego polerowania. Polerować należy małymi fragmentami i najlepiej kolistymi ruchami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *