Kilka porad jak dbać o samochód

Motoryzacja ułatwia nam codzienne życie. Gdyby nie samochód czy komunikacja miejska, wszystko zajmowałoby nam bardzo dużo czasu.

Dlatego tak ważne jest by o nasze środki lokomocji bardzo dobrze dbać. Jest kilka podstawowych zasad, które należy stosować, by nie trzeba było zbyt często odwiedzać mechanika.

Podstawą dobrze funkcjonującego samochodu, jest wymiana oleju w odpowiednich odstępach czasu. Dzięki systematycznej wymianie oleju zapewniasz ochronę swojemu silnikowi. Olej to główne zabezpieczenie wewnętrzne dla elementów silnika przed korozją, ale także wypłukuje od osady czy inne drobne nieczystości. Podczas wymiany filtrów warto także sprawdzić stan filtrów. Filtry powietrza pozwalaj na niewpadanie zanieczyszczeń  do silnika. Należy wymieniać je przynajmniej raz w roku.

Lakier pozwala utrzymać nasz samochód w dobrym wizualnie stanie. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ochronę. Samo mycie samochodu to za mało. Na lakier należy nakładać wosk lub aplikować specjalne powłoki ceramiczne czy też folię ochronną.

Tankując benzynę także powinniśmy zwracać uwagę, które stacje wybieramy. Stacje powinny być sprawdzone. Powinno unikać się także jazdy na rezerwie, ponieważ może doprowadzić to do zatarcia pompy paliwa i rdzenia baku.

Coroczne przeglądy u mechanika są obowiązkowe. Tylko podczas takiego przeglądu można dokładnie ocenić stan najważniejszych podzespołów takich jak silnik, sprzęgła, układ hamulcowy, ale także zawieszenie oraz klimatyzacja. Przegląd jest ważny także dla naszego bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *